Музей побуту Західної України

Материал из Крымологии
Перейти к: навигация, поиск

Музей побуту Західної України — приватний музей побуту Західної України[1] розташований поблизу Севастополя в селі Чорноріччя.

Цей унікальний, для Криму, заклад заснований сім’єю Кузменюків: Михайлом, Валентиною, дочкою Іванною та онуками Михайлом, Олесею, Лізою, Миколою.

«… Музей не претендує на щось велике… Він претендує на більше — на Вашу приязнь та шану до моїх родичів, земляків і до неї єдиної, моєї малої Батьківщини — Буковини, що на Західній Україні.»

Михайло Кузменюк

О музее

У вересні 2008 року музей був освячений і з цього часу приймає відвідувачів.

Музейні експонати розташовані в окремих будівлях. Експозиційна площа музею становить біля 200 кв.м.

Облаштований майданчик відкритого зберігання експонатів. Це – фіри (вози), сани, сільськогосподарське знаряддя, речи домашнього вжитку.

В приміщеннях представлені експозиції традиційного буковинського одягу кінця ХIХ – 50-х років ХХ століття: жіночі сорочки, кожухи, кіптарі, сардаки, поркяниці, чоботи, постоли, жіночі черевички, різноманітні чільце, хустки, рушники-перемітки, кучма, крисаня (капелюх) та інше. Представлені в музеї і супутні до одягу речі – сумки з домотканого полотна – тайстри, торби, торбочки, бесаги, пояса, коралі. Також в музеї представлені ткані і вишиті рушники, скатерті, коци(килими), налавники, залавники, якими користувалися як в повсякденному житті, так і прикрашали свої оселі на свята.

Є в музеї ткацька, де встановлено ткацький станок «кросна» та різне обладнання для прядіння, ткацтва та шиття.

Окреме приміщення – сіні (хороми), де представлені речі домашнього вжитку, господарчі речі, інструмент, гасові ліхтарі, різноманітні ваги, та і те, що не було потрібно для постійного користування.

В останньому приміщенні розташовано три експозиції:

– релігія,

– освіта за часів Австро-Угорщини, Румунії та Радянської Влади,

– культура, мистецтво,

де представлені автентичні документи про освіту, музикальні інструменти, радіоприймачі, радіоли, магнітофони, патефони, фотоапарати, кіно-відео-камери, фотографії, образи та церковне начиння.

Експонати музею – свідки минулого, дозволяють зрозуміти талант та велич творчого духу наших предків, передавши нам у спадок творіння людських рук як знаки добра та любові до прекрасного.

Головна мета Музею побуту Західної України в Севастополі — збереження культурної спадщини Західної України, знайомство жителів і гостей Криму з інших регіонів України з історією, побутом, самобутнім мистецтвом, ремеслами і культурою Буковинського краю.
  1. http://museum.sebastopol.ua/index.html


Все тексты и изображения, опубликованные в проектах Крымологии, включая личные страницы участников, могут использоваться кем угодно, для любых целей, кроме запрещенных законодательством Украины.