Музеї Алушти: відмінності між версіями

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ua>Mitte27
м (вилучено Категорія:Алушта; додано Категорія:Культура Алушти за допомогою HotCat)
 
м (Імпортовано 1 версія)
 
(Немає відмінностей)

Поточна версія на 17:39, 13 листопада 2023

Музеї Алушти — музеї, які розташовані в адмінмежах міста Алушта, Автономна Республіка Крим.

Назва Місцезнаходження Короткий опис Зображення
Алуштинський історико-краєзнавчий музей Алушта, вул. Леніна, 8 У 1966 році в будинку Алуштинського міськкому партії відкрився громадський історико-революційний музей, на основі колекцій якого в 1971 році була створена експозиція Алуштинського краєзнавчого музею, відділу Кримського краєзнавчого музею. Розташований у будинку, побудованому близько 19101912 років. Усього в музеї понад 4 тисячі експонатів з історії краю.[1]
Музей природи Алушта, вул. Партизанська, 42 30 липня 1923 року РНК Російської Федерації ухвалила декрет «Про створення Кримського державного заповідника та лісової біологічної станції». У тому ж році був заснований музей заповідника, знищений фашистами в 1942 році. Після війни, в 1957 році, заповідник отримав статус заповідно-мисливського господарства. Його філіями в 1978 році стали: заповідник Лебедині острови, що має міжнародне значення, і Каркінітський заказник. Про них і розповідає відкритий 15 квітня 1976 року Музей природи. У зібранні музею близько 800 експонатів: геологічні, флористичні та фауністичні колекції.
Алуштинський літературно-меморіальний музей С. М. Сергєєва-Ценського Алушта, вул. Сергєєва-Ценського, 5 Музей відкритий 5 травня 1962 роки згідно з Постановою Кримського облвиконкому, в будинку російського письменника, академіка, Лауреата Державної премії СРСР Сергєєва-Ценського Сергія Миколайовича автора епопей «Севастопольські жнива» та «Преображення Росії», багатьох історичних романів, повістей, оповідань, п'єс, літературно-критичних статей, віршів. Будинок побудований письменником у 1906 році на відрозі урочища Хурд-Тарле поблизу Професорського куточка[2].
Алуштинський Будинок-музей академіка архітектури О. М. Бекетова Алушта, Професорський куточок, вул. Комсомольська, 4. Музей є відділом Алуштинського літературно-меморіального музею Шаблон:S, меморіальна будівля, пам'ятка архітектури. Побудований в мавританському стилі за проектом Шаблон:S в 1896 році. Музей відкритий у листопаді 1987 року з ініціативи Шаблон:S, за підтримки Алуштинського міськвиконкому та участі родичів Шаблон:S[3].
Алуштинський музей І. С. Шмельова Алушта, вул. Набережна, 2 Музей Шаблон:S є відділом Алуштинського літературно-меморіального музею Шаблон:S. Відкритий у 1993 році з ініціативи Циганника та за підтримки Алуштинського міськвиконкому. В основу колекції покладені матеріали з архіву Шаблон:S, передані його внучатим племінником І. Жантійомом, а також архівні документи та речі епохи з фондів музею Шаблон:S. Експозиція музею знайомить з життям і творчістю Шаблон:S до революції та в еміграції; основний акцент зроблений на Алуштинському періоді у творчій долі письменника[4].

Примітки

Посилання

Шаблон:Музеї Криму