Башта Корадо Чикало: відмінності між версіями

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ua>TohaomgBot
м (Замінено закодовану відсотковим кодуванням частину URL-адреси на звичайні літери)
 
м (Імпортовано 1 версія)
 
(Немає відмінностей)

Поточна версія на 17:11, 13 листопада 2023

Башта Корадо Чикало — пам'ятка архітектури національного значення України (охор. № 010071/7)[1], що належить до комплексу пам'яток Генуезької фортеці в Судаку. Згідно з Переліком об'єктів нерухомої спадщини Судацької фортеці Національного заповідника «Софія Київська», башта має порядковий номер 8[2]. Споруджена в 1404 році.

Спочатку кутова закритого типу, а нині передостання в південно-східній частині, башта Корадо Чикало має вхід лише з другого ярусу західної стіни бойового ходу. У першому її ярусі були складські приміщення провіанту та зброї, а другий і третій призначалися для ведення бою — тут прорізані щілиноподібні бійниці.

Це єдина чотирьохстінна вежа у всій системі оборонного комплексу, яка ідеально збереглася до нашого часу, але найменша за площею споруда з усіх веж. Башта являє собою квадрат, довжина кожної сторони — 5,8 метра.

Розташована вежа на північно-східному фланзі лінії оборони, за 50 метрів від Башти Лукині Флеско Лавані, з якою з'єднані стіною. Башта Корадо Чикало виконувала функції центрального оборонного пункту в східній частині фортеці.

Західну її стіну прикрашала плита із зображенням герба Генуї та орлів з боків. У XIX столітті плиту знайшли неподалік від фортеці, в садибі поміщика, який використовував її як прес для видавлювання виноградного соку. Нині вона зберігається в Одеському археологічному музеї. На плиті — напис: Шаблон:Text

Див. також

Примітки

Джерела і посилання

  1. Посилання доступне в режимі редагування
  2. Зливкова О. Облік пам'яток Судацької фортеці // Пам'ятки України: історія та культура. — Липень 2014. — № 7. — С. 10 — 11.