Кримський рейд ГУР МО України 2016: відмінності між версіями

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ua>Анонімус Анонімов
Немає опису редагування
м (Імпортовано 1 версія)
 

Поточна версія на 14:21, 7 жовтня 2024

Шаблон:ПоліпшитиШаблон:Ця стаття Шаблон:Картка:Військовий конфлікт Шаблон:Битви російсько-української війни (2014-т.ч.) Кримський рейд — диверсійна операція ГУР МО на території АР Крим, що проходила 6—8 серпня 2016 року. Згідно з українськими джерелами, в ході рейду було ліквідовано підполковника ФСБ і поранено 2 співробітників ФСБ.

Задум операції

За версією українських джерел, оперативно-агентурна група воєнної розвідки повинна була доставити зброю та вибухові засоби у спеціально підготовлені місця поблизу російських військових об'єктів. Їх повинні були використати інші ДРГ та українська агентура у випадку повномаштабного конфлікту (в тому числі наступу росіян з території Криму).

Сили

Для операції було відібрано 5 співробітників ГУР МО на чолі з Кирилом Будановим.

Хід подій

Російські спецслужби завчасно отримали інформацію про вивід групи в Крим і затримали агента.

В телефонній розмові агент зумів сигналом попередити групу про небезпеку, що дало можливість військовослужбовцям ГУР організувати засідку на умовленому місці зустрічі.

Прибувши на місце зустрічі, група ЦСП "Вимпел" ФСБ потрапила у засідку. Внаслідок цього на місці було вбито підполковника ЦСП «Вимпел» Романа Каменєва, а двоє військовослужбовів цього центру отримали поранення.

Українські розвідники почали відхід у бік материка. На цей час район поблизу Армянська оточили підрозділи ФСБ, поліції, Росгвардії та російської армії.

Група зуміла вийти до переходу поблизу дамби. Під час переходу було застрелено єфрейтора 247-го десантно-штурмового полку ЗС РФ Семена Сичова. Згідно з українськими джерелами, Семен Сичов загинув унаслідок перестрілки з російськими військовими.

Група успішно і без втрат вийшла на підконтрольну Україні територію.

Наслідки

Внаслідок операції загинули військовослужбовці РФ.

У Криму ФСБ затримала Євгенія Панова та Андрія Захтея, які за версією росіян були агентами ГУР МО та мали зустріти групу Буданова.

2017 рік

У 2017 році в Києві у власному автомобілі підірвали Максима Шаповала, на той момент начальника Управління спеціального резерву ГУР МО (управління, яке планувало і провело «рейд у Крим»).

2019 рік

У 2019 році було звільнено Євгенія Панова.

У квітні 2019 року, при спробі встановити вибуховий пристрій у автомобіль Кирила Буданова, затримали Олексія Ломака — агента або співробітника російських спецслужб. Ймовірно це була помста за смерть підполковника ФСБ Каменєва.

Посилання