Караїмське жіноче училище для дівиць: відмінності між версіями

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку
м (Імпортовано 1 версія)
ua>ДмитрОст
мНемає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
'''Караїмське жіноче училище для дівиць''' - початковий навчальний заклад для [[Караїми|караїмок]] в [[Євпаторія|Євпаторії]], що було відкрито [[1865]] р. Проте, до нього не лише [[Караїми|караімок]], але і всіх бажаючих. Навчання було платним. Викладали Закон Божий, [[Російська мова|російську мову]], історію, арифметику, [[Географія|географію]], чистописання, малювання, рукоділля; факультативно: французьку і грецьку мови, музику.
'''Караїмське жіноче училище для дівиць''' — початковий навчальний заклад для [[Караїми|караїмок]] в [[Євпаторія|Євпаторії]], що було відкрито [[1865]] р. Проте, до нього не лише [[Караїми|караїмок]], але і всіх бажаючих. Навчання було платним. Викладали Закон Божий, [[Російська мова|російську мову]], історію, арифметику, [[Географія|географію]], чистописання, малювання, рукоділля; факультативно: французьку і грецьку мови, музику.


В училищі було два основних і один підготовчий клас. У підготовчому класі навчання коштувало 25 рублів на рік, в інших - по 60. За навчання музиці у всіх класах додатково бралися 25 рублів.
В училищі було два основних і один підготовчий клас. У підготовчому класі навчання коштувало 25 рублів на рік, в інших — по 60. За навчання музиці у всіх класах додатково бралися 25 рублів.


На перших порах караїми неохоче віддавали дівчаток на навчання, тому доглядач училища звернувся в [[Таврійське і Одеське караїмське духовне правління|Караїмського духовного правління]] з проханням вплинути на батьків-караїмів, щоб в перший рік направити в училище більше учениць - це дозволило училищу назавжди залишитися в Євпаторії і жінкам отримувати гідну освіту.
На перших порах караїми неохоче віддавали дівчаток на навчання, тому доглядач училища звернувся в [[Таврійське і Одеське караїмське духовне правління|Караїмського духовного правління]] з проханням вплинути на батьків-караїмів, щоб в перший рік направити в училище більше учениць — це дозволило училищу назавжди залишитися в Євпаторії і жінкам отримувати гідну освіту.


== Література ==
== Література ==
* Лебедева Э. И. Очерки по истории крымских караимов-тюрков Симферополь. 2000. 116 с.
* Лебедева Э. И. Очерки по истории крымских караимов-тюрков — Симферополь. — 2000. — 116 с.
 
[[Категорія:засновані в Україні 1865]]
[[Категорія:засновані в Україні 1865]]
[[Категорія:Історія Євпаторії]]
[[Категорія:Історія Євпаторії]]

Версія за 12:03, 27 грудня 2023

Караїмське жіноче училище для дівиць — початковий навчальний заклад для караїмок в Євпаторії, що було відкрито 1865 р. Проте, до нього не лише караїмок, але і всіх бажаючих. Навчання було платним. Викладали Закон Божий, російську мову, історію, арифметику, географію, чистописання, малювання, рукоділля; факультативно: французьку і грецьку мови, музику.

В училищі було два основних і один підготовчий клас. У підготовчому класі навчання коштувало 25 рублів на рік, в інших — по 60. За навчання музиці у всіх класах додатково бралися 25 рублів.

На перших порах караїми неохоче віддавали дівчаток на навчання, тому доглядач училища звернувся в Караїмського духовного правління з проханням вплинути на батьків-караїмів, щоб в перший рік направити в училище більше учениць — це дозволило училищу назавжди залишитися в Євпаторії і жінкам отримувати гідну освіту.

Література

  • Лебедева Э. И. Очерки по истории крымских караимов-тюрков — Симферополь. — 2000. — 116 с.