Новопокровка (Феодосійський район)

Матеріал з Кримології
Версія від 13:07, 14 листопада 2023, створена Властарь (обговорення | внесок) (Імпортовано 1 версія)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шаблон:Село


Новопокро́вка (крим. Novopokrovka) — село Кіровського району Автономної Республіки Крим.

Орган місцевого самоврядування — Журавська сільська рада. Населення — 1 550 мешканців.

Географія

Новопокровка — село в центрі району, у степовому Криму, на перетині річки Чорох-Су з Північно-Кримскоім каналом, висота над рівнем моря — 41 м[1]. Найближчі населені пункти: Журавки за 2,5 км на південний захід, Красносільське за 5 км на захід і Василькове за 4 км на північний схід. Райцентр Кіровське — приблизно за 8 км, там же найближча залізнична станція — Кіровська (на лінії Джанкой — Феодосія).

Історія

Селище Ново-Покровка було засноване у Владиславській волості Феодосійського повіту, на іншому березі річки Чорох-Су від села Колеч-Мечеть, між 1887 роком, оскільки ще не потрапило в матеріали відповідної ривизії[2] і 1892 роком, коли, за «… Пам'ятною книжкою Таврійської губернії на 1892» в Ново-Покровці, що входила в Владиславське сільське товариство, вже значився 41 житель в 6 домогосподарства.

За Радянської влади, за постановою Кримревкома від 8 січня 1921 року[3] була скасована волосна система і село включили до складу Старо-Кримського району[4]. Декретом ВЦВК від 4 вересня 1924 «Про скасування деяких районів Автономної Кримської С. С. Р.» Старо-Кримський район був ліквідований і Ново-Покровка увійшла в Феодосійський район[5]. Згідно Списком населених пунктів Кримської АРСР за Всесоюзним переписом 17 грудня 1926 , село Ново-Покровка входило до складу Сеїт-Елінської сільради Феодосійського району[6]. 15 вересня 1931 року Феодосійський район скасували і Ново-Покровка знову у складі Старо-Кримського, а з 1935 — Кіровського району. Судячи за доступними джерелами, у передвоєнні роки до складу села була включена Колеч-Мечеть, оскільки в більш пізніх документах вона не згадується.

Указом Президії Верховної Ради УРСР «Про укрупнення сільських районів Кримської області», від 30 грудня 1962 Кіровський район був скасований і село приєднали до Нижньогірского[7]. 1 січня 1965, указом Президії ВР УРСР «Про внесення змін до адміністративного районування УРСР — по Кримській області»[8], знову включили до складу Кіровського[9].

Відома людина

У селі мешкає відома людина пенсіонерка Ганна Буянова, яка стала відома 23 травня 2016 році під час візиту в Крим прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва, який відповів їй на скаргу про розмір пенсії. Фраза широко поширилася в соціальних мережах і стала мемом «Грошей немає, але ви тримайтеся» (рос. «Денег нет, но вы держитесь»)[10].

У травні 2018 року журналісти видання «Новая газета» розшукали ту саму пенсіонерку та дізналися, що після запитання Медведєву, пенсію їй так і не проіндексували[11]. Шаблон:Цитата

Виживає пенсіонерка тільки завдяки господарству. Шаблон:Цитата

На питання, чи завжди так важко було, пенсіонерка заявила — «ні». Шаблон:Цитата

Примітки

Шаблон:Населені пункти