Джордж Клуні

Матеріал з Кримології
Версія від 06:00, 3 жовтня 2023, створена ua>Валерій-СЧП
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шаблон:Інші імена


Джордж Клу́ні (, повне ім'я — Джордж Ті́моті Клу́ні ; Шаблон:Дата народження, Лексингтон, Кентуккі, США) — американський актор, режисер, продюсер та сценарист. Племінник співачки Розмарі Клуні. У велике кіно потрапив завдяки серіалу «Швидка допомога».

Дитинство і юність

Народився в Мейсвіллі, за 106 км від Лексингтону, штат Кентуккі. Його мати, Ніна Брюс, була колишньою королевою краси; його батько, Нік, журналіст, телеведучий на каналі American Movie Classics, і пристрасний політик з Кентуккі. Клуні виріс в ірландській католицькій родині. У нього є старша сестра Аделі, а серед його двоюрідних братів і сестер актори Мігель і Рафаель Феррер, сини його тітки, співачки Розмарі Клуні і актора Хосе Феррера. Він також є родичем іншої співачки, Деббі Бун, яка вийшла заміж за ще одного сина Розмарі та Хосе, Гебріела Феррера. З раннього віку Клуні проводив час на зйомках свого батька, часто беручи участь у шоу, де він був улюбленцем публіки.

Вперше пішов до школи Blessed Sacrament у Форт Мітчелі, Кентуккі. Частину його дитинства пройшла в Огайо, він відвідував школу St. Michael's у місті Колумбус, школу St. Susanna в Мейсоні, Огайо. У середній школі Клуні вразила генетична хвороба, яку він успадкував від батька. Близько року у нього була паралізована половина обличчя. Його ліве око було закрите, він не міг нормально їсти і пити, і в зв'язку з цим заробив прізвисько «Франкенштейн». «Це був найгірший час у моєму житті», Клуні розповів журналу The Mirror у 2003 році. «Ви ж знаєте, якими жорстокими можуть бути діти. Мене висміювали і дражнили, але це випробування зробило мене сильнішим.»

Пізніше його батьки переїхали до міста Аугуста, Кентуккі, де Клуні відвідував Augusta High School. Він стверджував, що в школі отримував тільки «4» і «5», і захоплювався грою у бейсбол і баскетбол. Він думав про юридичну кар'єру, але пізніше відмовився від цього. Він пробував грати в професійний бейсбол у складі команди Цинциннаті Редс у 1977 році, але йому не запропонували постійного контракту. Він не пройшов перший тур відбору гравців. Клуні відвідував Кентуккський північний університет з 1979 по 1981 рік, і, зовсім недовго, університет у Цинциннаті, але не закінчив жодного.

Кар'єра

Ранні ролі, 1978–1994

Свою першу серйозну роль Клуні отримав 1994 року в серіалі «Швидка допомога». Він також з'явився в серіалі «Факти з життя». У тому числі Клуні грав детектива Боббі в одному з епізодів серіалу «Золоті дівчата». Його першим значним проривом була роль другого плану в ситуаційній комедії «Розанна», де він грав Букера Брукса, владного боса головної героїні, а також роль будівельника у серіалі «Дитяча розмова» і потім роль сексуального детектива в серіалі «Сестри». У 1988 році Клуні також зіграв другорядну роль у фільмі «Повернення помідорів-убивць».

Початковий успіх

Клуні домігся статусу зірки, коли був обраний на роль доктора Дага Росса в телевізійній драмі NBC «Швидка допомога», де він грав з 1994 по 1999 і якось повернувся, щоб зіграти роль камео в п'ятнадцятому і останньому сезоні серіалу. Клуні також був партнером Дебори Леоні в її виробничій компанії «Mirador Entertainment».

Джордж Клуні почав зніматися в кіно все ще граючи у серіалі «Швидка допомога», його перша головна роль у голлівудському кіно — «Від заходу до світанку» режисера Роберта Родрігеса. За успіхом першого фільму пішли фільми «Один чудовий день» з Мішель Пфайфер та «Миротворець» з Ніколь Кідман. Потім Клуні відібрали на роль нового Бетмена (замінивши Вела Кілмера, який, у свою чергу, замінив колись Майкла Кітона) у фільмі «Бетмен і Робін», який мав середній касовий успіх, але був названий самим Клуні «марною тратою грошей». У 1998, він знімався у фільмі «Поза полем зору», протистоячи Дженніфер Лопез. Це була перша з його численних робіт з режисером Стівеном Содербергом. Він також знявся у фільмі «Три королі», в той час як закінчувалися його останні тижні контракту в серіалі «Швидка допомога».

Кар'єра в кіно

Джордж Клуні залишив сліди своїх ніг і рук біля китайського театру Граумана у 2007 році.[1]

Після відходу з «Швидкої допомоги», Джордж Клуні був зіркою багатьох Голлівудських фільмів, таких як «Ідеальний шторм» і «О, брате, де ти?». У 2001, він знову став працювати зі Стівеном Содербергом над фільмом «Одинадцять друзів Оушена», римейком творіння Рета Пека 1960-x з однойменною назвою. Цей фільм дотепер залишається комерційно найуспішнішим у кар'єрі Клуні, він зібрав понад 444 млн. $ у всьому світі. Він також породив два сиквели з Клуні в головній ролі, «Дванадцять друзів Оушена» в 2004 та «Тринадцять друзів Оушена» в 2007. У 2001, Клуні і Стівен Содерберг заснували кінокомпанію «Section Eight Productions», а в 2002 році зіграв головну роль в екранізації роману «Соляріс», режисером якої був Стівен Содерберг. Клуні головним чином виступав у ролі головного актора.

Його режисерським дебютом став фільм «Сповідь небезпечної людини», прем'єра якого відбулася в 2002 році. Фільм є адаптацією автобіографії телевізійного продюсера Чака Барріса. І хоча фільм не зібрав великої каси, критики і публіка в один голос хвалили режисерську роботу Клуні.

Джордж Клуні на прем'єрі фільму Бойовий гіпноз проти кіз на кінофестивалі в Торонто. 2009

У 2005, Клуні грав головну роль у фільмі «Сиріана», який був частково заснований на біографії колишнього агента ЦРУ Роберта Баєра і його спогадах про роботу агентом на Середньому Сході. У тому ж році він режисерував, продюсував, і грав головну роль у «Добраніч, та нехай щастить», фільмі про словесну боротьбу теле-журналіста 1950-х Едварда Муррова з сенатором Джозефом Маккарті. Обидва фільми отримали гучне схвалення критики і пристойний касовий збір. На церемонії вручення «Оскара» в 2006 році, Клуні був номінований як «Найкращий режисер» і претендент на премію за «Найкращий оригінальний сценарій» фільму «Добраніч, та нехай щастить», також він був номінований на нагороди «Найкраща чоловіча роль другого плану» у «Сиріані». Він став першою людиною в історії премії, який був номінований на нагороди «Найкращий режисер» і «Найкраща чоловіча роль другого плану» в один рік. Клуні отримав «Найкращу чоловічу роль другого плану» за фільм «Сиріана».

Клуні з'явився в «Доброму німці», драмі Содерберга. Події фільму розгортаються після Другої світової війни в Німеччині.

Клуні також отримав «Нагороду Американського Кінематографу» у жовтні 2006, якою нагороджуються актори, які зробили «значний внесок у мистецтво кіно». 22 січня 2008, Клуні був номінований як «Найкращий актор» за його роль у фільмі «Майкл Клейтон», але програв Деніелу Дей-Льюїсу за роль останнього у фільмі «Нафта».

Після успіху «Добраніч, та нехай щастить», Клуні сказав, що планує присвячувати більше свого часу режисерській роботі. Він сказав, що режисерська індустрія «відмінне місце, щоб старіти». Клуні режисерував фільм «Кохання поза правилами», в якому також грав головну роль.

Далі була робота над проектом «Бойовий гіпноз проти кіз», режисером якого є його добрий приятель Грант Геслов. Американська прем'єра відбулася 6 листопада 2009 року. Еван Макгрегор і Кевін Спейсі також погодилися брати участь. Інший проект, на який підписався Клуні — фільм «Вище неба», реліз якого відбувся 23 грудня 2009. Його режисерував Джейсон Райтман, відомий за фільмом «Джуно».

Особисте життя

Джордж Клуні — гарний брюнет із сивиною, і дивно виразними сумними очима мудрого старця, настільки сподобався глядачам, а особливо представницям прекрасної статі, що ті одноголосно визнали тридцятишестирічного Джорджа Клуні новим «секс-символом» Америки.

У 1987–1989 роках Клуні зустрічався з актрисою Келлі Престон (яка у вересні 1991 року стала дружиною Джона Траволти). Під час цих відносин він придбав у подарунок Престон в’єтнамську пузату свиню на ім’я Макс, але коли їхні стосунки закінчилися, Клуні тримав свиню ще 18 років, поки Макс не помер у 2006 році. Він жартома назвав Макса найдовшими стосунками, які коли-небудь мав.

Екстравагантна поведінка Джорджа Клуні, бурхливі вечірки, нескінченні романи з найгарнішими і найвідомішими жінками Голлівуду, починаючи від Мадонни, Мішель Пфайфер, Сінді Кроуфорд і закінчуючи Талією Белз і двадцятитрирічною француженкою Селін Белітран. Недбалість і неохайність у побуті, які вже стали «загальновідомими» і, нарешті, постійна присутність поруч його «найкращого друга» — біло-рожевого поросяти на ім'я Макс, без якого Клуні не з'являється ні на жодному прийомі — все це лише підігріває інтерес до його персони. І часом за всім цим зовнішнім антуражем стає непомітний Клуні-актор. А між тим, Джордж Клуні на сьогоднішній день чи не найцікавіший американський актор, якому по плечу виявляються найрізноплановіші ролі. Він довів це, то з'являючись в образі кровожерливого і цинічного бандита у фантастичному трилері «Від заходу до світанку», то постаючи перед глядачами в образі нещасного і милого батька в мелодрамі Майкла Гоффмана «Один чудовий день», де його партнеркою стала Мішель Пфайфер, то звеселяючи глядачів у черговій стрічці про пригоди Бетмена, то демонструючи повну серйозність у «Миротворцеві».

Але в якому б жанрі не виступав Джордж Клуні, незмінним залишається одне — дивовижна чарівність і самоіронія актора, які й допомагають йому однаково переконливо виглядати в найрізноманітніших ролях, і попри всі свої людські вади, залишатися для мільйонів глядачок найпривабливішим героєм, чоловіком «на всі сто відсотків».

Клуні був одружений з актрисою Талією Бальзам з 1989 по 1993 рік.

Він також мав стосунки з актрисою Джинджер Лінн Аллен. У 1995 році Клуні зустрічався з Кемерон Діас та Френсіс Фішер. Клуні зустрічався з учасницею французького реаліті-шоу Селін Балітран (1996–1999). У 2000 році він був пов'язаний з Шарліз Терон і Люсі Лью. Після зустрічі з британською моделлю Лізою Сноудон у 2000 році у нього були п’ятирічні стосунки з нею знову і знову. Клуні зустрічався з Рене Зеллвегер (2001), Дженніфер Сібель Ньюсом (2002), Крістою Аллен (2002–2008) та Ліндою Томпсон (2006). У червні 2007 року він почав зустрічатися з учасницею реаліті-шоу Сарою Ларсон, але пара розлучилася у травні 2008 року. У липні 2009 року Клуні був у стосунках з італійською актрисою Елізабеттою Каналіс, поки вони не розлучилися в червні 2011 року. В липні 2011 року Клуні почав зустрічатися з колишньою співробітницею американського Всесвітнього реслінг-шоу (WWE) Стейсі Кейблер, та вони припинили свої стосунки в липні 2013 року.

Клуні заручився з британо-ліванською адвокаткою з прав людини Амаль Аламуддін 28 квітня 2014 року. 7 серпня 2014 року Клуні та Аламуддін отримали свідоцтва про шлюб у Королівському районі Кенсінгтона та Челсі Сполученого Королівства. Аламуддін і Клуні офіційно одружилися 27 вересня 2014 року в Ка 'Фарсетті. Їх одружив друг Клуні Вальтер Велтроні, колишній мер Риму.

9 лютого 2017 року в ток-шоу CBS, The Talk, було повідомлено, що Амаль вагітна і що вони чекають близнюків. 6 червня 2017 року Амаль народила дочку Еллу та сина Олександра.

Джордж Клуні і Україна

9 грудня 2013 року, Клуні звернувся з посланням до українського народу, в якому висловив підтримку Євромайдану і всім українцям, що борються за утвердження демократичних цінностей в країні[2]:

Шаблон:Цитата

У 2015 році Джордж Клуні і Г'ю Лорі знялися у фільмі Земля майбутнього: світ за межами. У цьому фільмі використано кадри з Майдану. Обидва актори підтримали Майдан.

30 липня 2015 року внесений у «Білий Список Друзів України».

У липні 2018 підтримав петицію Асоціації французьких кінорежисерів на захист ув'язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова[3]

У липні 2023 він закликав світ ліквідувати терористичні організації ПВК Вагнер.[4]

Фільмографія

Актор

Шаблон:УФільміВерх Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УдФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УкФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УмФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УтФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УдФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УдФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УмФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільміНиз

Режисер

Рік Українська назва Англійська назва
Шаблон:Рук Сповідь небезпечної людини Confessions of a Dangerous Mind
Шаблон:Рук Добраніч і хай вам щастить Good Night, and Good Luck
Непідготовлені Unscripted
Шаблон:Рук Кохання поза правилами Leatherheads
Шаблон:Рук Березневі іди The Ides of March
Шаблон:Рук Мисливці за скарбами The Monuments Men
Шаблон:Рук Субурбікон Suburbicon
Шаблон:Рук Пастка-22 Catch 22
Шаблон:Рук Опівнічне небо The Midnight Sky
Шаблон:Рук Ніжний бар The Tender Bar

Продюсер

Рік Українська назва Англійська назва
1999 Кілрой Kilroy
2000 Fail Safe
2001 Рок-зірка Rock Star
2002 Безсоння Insomnia
Ласкаво просимо до Коллінвуду Welcome to Collinwood
Далеко від раю Far from Heaven
2003 Вулиця K Street
2004 Злочинці Criminal
2005 Піджак The Jacket
Непідготовлені Unscripted
Велика порожнеча The Big Empty
Сиріана Syriana
Ходять чутки Rumor Has It…
2006 Плутоній-239 Pu-239
2007 Майкл Клейтон Michael Clayton
Пісок і скорбота Sand and Sorrow
Холодний вітер Wind Chill
2008 Кохання поза правилами 'Leatherheads
2009 Інформатор The Informant!
Спортивний майданчик Playground
Бойовий гіпноз проти кіз The Men Who Stare at Goats
2010 Hope for Haiti Now
Шаблон:Рук Мисливці за скарбами The Monuments Men
Шаблон:Рук Пастка-22 Catch 22
Шаблон:Рук Опівнічне небо The Midnight Sky
Шаблон:Рук Ніжний бар The Tender Bar
Шаблон:Рук Квиток в рай Ticket to Paradise
TBA Вовки Wolves

Сценарист

Рік Українська назва Англійська назва
1999 Кілрой Kilroy
2005 Добраніч, та нехай щастить Good Night, and Good Luck
Шаблон:Рук Мисливці за скарбами The Monuments Men

Нагороди та номінації

Премія Оскар

# Рік Категорія Фільм Підсумок Програв
1 2005 Найкраща режисерська робота Добраніч, та нехай щастить rowspan=2 Шаблон:Номінація Енг Лі (Горбата гора)
2 Найкращий оригінальний сценарій Пол Хаггіс та Роберт Мореско (Зіткнення)
3 Найкраща чоловіча роль другого плану Сиріана Шаблон:Перемога
4 2007 Найкраща чоловіча роль Майкл Клейтон Шаблон:Номінація Деніел Дей-Льюїс (Нафта)
5 2009 Вище неба Шаблон:Номінація Джефф Бріджес (Божевільне серце)
6 2011 Нащадки Шаблон:Номінація Жан Дюжарден (Артист)
7 Найкращий адаптований сценарій Березневі іди Шаблон:Номінація Александер Пейн (Нащадки)
8 2012 Найкращий фільм Арго Шаблон:Перемога

Премія BAFTA

# Рік Категорія Фільм Підсумок Програв
1 2005 Найкраща режисерська робота Добраніч, та нехай щастить Шаблон:Номінація Енг Лі (Горбата гора)
2 Найкращий оригінальний сценарій Шаблон:Номінація Пол Хаггіс та Роберт Мореско (Зіткнення)
3 Найкраща чоловіча роль другого плану Шаблон:Номінація Джейк Джилленголл (Горбата гора)
4 Сиріана Шаблон:Номінація
5 2007 Найкраща чоловіча роль Майкл Клейтон Шаблон:Номінація Деніел Дей-Льюїс (Нафта)
6 2009 Вище неба Шаблон:Номінація Колін Ферт (Одинокий чоловік)
7 2011 Нащадки Шаблон:Номінація Жан Дюжарден (Артист)
8 2012 Найкращий фільм Арго Шаблон:Перемога

Премія Еммі

# Рік Категорія Фільм Підсумок Програв
1 1995 Найкращий актор драматичного серіалу Швидка допомога Шаблон:Номінація Менді Патінкін (Чиказька надія)
2 1996 Шаблон:Номінація Денніс Франц (Поліція Нью-Йорка)

Золотий глобус

Фільми

# Рік Категорія Фільм Підсумок Програв
1 2001 Найкращий фільм (комедія або мюзикл) О, де ж ти, брате? Шаблон:Перемога
2 2006 Найкраща режисерська робота Добраніч, та нехай щастить Шаблон:Номінація Енг Лі (Горбата гора)
3 Найкращий сценарій Шаблон:Номінація Ларрі МакМарті та Діана Оссана (Горбата гора)
5 2008 Найкраща чоловіча роль (драма) Майкл Клейтон Шаблон:Номінація Деніел Дей-Льюїс (Нафта)
6 2010 Вище неба Шаблон:Номінація Джефф Бріджес (Божевільне серце)
7 2012 Нащадки Шаблон:Перемога
8 Найкраща режисерська робота Березневі іди Шаблон:Номінація Мартін Скорсезе (Хранитель часу)
9 Найкращий сценарій Шаблон:Номінація Вуді Аллен (Опівночі в Парижі)
10 2013 Найкращий фільм (драма) Арго Шаблон:Перемога
11 2015 Премія імені Сесіля Б. Де Мілля Шаблон:Перемога

Телесеріали

# Рік Категорія Серіал Підсумок Програв
1 1996 Найкраща чоловіча роль серіалу (драма) Швидка допомога Шаблон:Номінація Джиммі Смітс (Поліція Нью-Йорка)
2 1997 Шаблон:Номінація Девід Духовни (Цілком таємно)
3 1998 Шаблон:Номінація Ентоні Едвардс (Швидка допомога)

Незалежний дух

# Рік Категорія Фільм Підсумок Програв
1 2005 Найкраща режисерська робота Добраніч, та нехай щастить Шаблон:Номінація Енг Лі (Горбата гора)

Примітки

Посилання

Шаблон:Navboxes

  1. Посилання доступне в режимі редагування
  2. Appel à la libération immédiate d'Oleg Sentsov ! // Société des Réalisateurs de Films, 06.07.2018
  3. Посилання доступне в режимі редагування