Алуштинський акваріум

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Алуштинський акваріум — наймолодший і найбільший акваріум на південному березі Криму, розташований у підвальних приміщеннях круглої будівлі тролейбусних кас у центрі міста, в акваріумі мешкають понад 250 видів риб, 7 видів крокодилів, 8 видів крабів та 12 видів черепах[1].

Історія

У 2003 році в Алушті молодими фахівцями-іхтіологами на чолі з Віктором Жиленком було створено першу виставку риб. Спочатку це був лише один зал із рибами Чорного та Азовського морів[2].

Проте вже до 2005 року вона виборола право називатися найбільшим акваріумом на Південному березі Криму. А 2007 року акваріум зібрав найбільшу експозиційну колекцію в Україні. У 2008 році експозицію стала доповнювати та прикрашати колекція морських раковин та коралів з усього світу.

Наразі прямо під будівлею тролейбусних кас розташувалося підводне царство, у якому мешкають понад 250 видів риб з усіх куточків нашої планети, а також 3 види крокодилів, 5 видів крабів та 8 видів черепах.

Зали Алуштинського акваріума

Алуштинський акваріум включає 4 зали з водними мешканцями та виставку раковин та коралів. Потрапивши в перший зал має вигляд підводної печери, у якій живуть різноманітні мешканці двох морів — Чорного та Азовського. Перший зал розміщує морських коників, морських собачок, морських корів (інша назва — плямистий зіркогляд), морського дракончика, морського кота (або ската-хвостокола), та багатьох інших.

У другому та третьому залах зібрані прісноводні риби з усіх куточків планети. Тут можна побачитипіраній Наттерера, тигрову рибу, і прісноводних мурен і найбільшу прісноводну рибу світу — арапаїму гігас, яка виростає довжиною понад 3 метри. Багато видів, представлених у залах занесені до Червоної книги. Також тут можна зустріти крокодилів, зокрема кубинського, також черепах, деякі з яких живуть до 250 років та багатьох інших водяних мешканців нашої планети.

Четвертий зал складають риби Червоного моря та Індо-Тихоокеанського басейну. У цьому залі можна побачити крилатку та рибу-прилипалу, яка завдяки своєму присоску може подорожувати з акулами й морськими черепахами, полохливого спинорога, який гризе корали, дивовижного найдавнішого морського родича павуків — карибського мечохвоста, який ходить по дну ногами, а плаває догори черевом, морських зірок та морських їжаків.

Примітки

Посилання

Шаблон:Акваріумістика

  1. Посилання доступне в режимі редагування
  2. Посилання доступне в режимі редагування