Андус

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.

Шаблон:Річка Андус (також Андуз, Андуз-Су) — річка в південно-східному Криму, на території Алуштинської міськради. Довжина річки 10 км, площа водозбірного басейну — 52 км². Витік Андуса знаходиться на південно-східному схилі гори Лікон Карабі-яйли, на висоті 700 м над рівнем моря (за інформацією Миколи Васильовича Рухлова, наведено в книзі 1915 «Огляд річкових долин гірській частині Криму», річка починається з джерела Курп-Чокрак [1])

У верхів'ї річка тече в гірській місцевості, а в середній течії рельєф крупнохолмистий, схили долини покриті рідкісною рослинністю з чергуванням оголених скель, в нижній частині — дуже рідкісна рослинність і трава, вигорає влітку. У долині Андуса поширена сосна італійська. У річки два значних притоки: Нетан-Узень і Алачук, який довший основної річки і впадає поблизу гирла. Впадає Андус в Чорне море в селі Рибаче, утворюючи з річкових галькових наносів широкий пляж. Витрата води в гирлі Н. В. Рухля визначав в 200 000 відер на добу [2] (близько 9 млн м³ на рік).

В Аласі «Подорожуємо по гірському Криму», 2010 року, річка, з невідомої причини, підписана, як Алачук, також Нетан-Узень і Андуз-Су, а притока Нетан-Узень — як Сільві-Агач-Узень [3], на кілометрівці Генштабу 1976 року видання — як Нетан-Узень, що протікає по долині Андус [4].

Література

  • Горный Крым. Атлас туриста / ГНПП «Картографія», Укргеодезкартографія ; ред.: Д. И. Тихомиров, Д. В. Исаев, геоинформ. подгот. Е. А. Стахова. — К. : ДНВП «Картографія», 2010. — 112 с.

Примітки

Шаблон:Річки Криму

Шаблон:Вікіфікувати Шаблон:River-stub

  1. Посилання доступне в режимі редагування
  2. Посилання доступне в режимі редагування
  3. Атлас. Подорожуємо по гірському Криму. Вид. НВЦ Союзкарта, 2010 р. ISBN 978-966-1505-08-6 Стор. 37
  4. Посилання доступне в режимі редагування