Державна служба України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Державна служба України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя — колишній центральний орган виконавчої влади України, діяльність якого спрямовував і координував безпосередньо Кабінет Міністрів України[1].

Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року було рекомендовано Кабінету Міністрів України утворити спеціальний центральний орган виконавчої влади з питань тимчасово окупованої території України (п. 5 розд. II)[2].

Орган утворено 17 липня 2014 року з назвою Державна служба України з питань Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та тимчасово переміщених осіб[3]. Перейменовано 22 жовтня 2014 року[4]. Шаблон:Політичний устрій АРК 20 квітня 2016 року Службу об'єднали з Державним агентством з питань відновлення Донбасу, утворивши Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб[5].

Статус

Положення про Службу прийняте тільки 24 вересня 2015 року. Згідно з ним: Державна служба України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику з питань, пов'язаних з Автономною Республікою Крим та м. Севастополем.

Основними завданнями Служби є:

  1. забезпечення формування і реалізація державної політики з питань, пов'язаних з Автономною Республікою Крим та м. Севастополем, зокрема щодо:
    1. захисту прав і свобод громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України;
    2. захисту прав і свобод осіб, які порушені внаслідок тимчасової окупації частини території України;
    3. захисту державних активів;
  2. створення умов для вільного розвитку кримськотатарської мови, мов інших корінних народів та національних меншин, що проживають на тимчасово окупованій території України;
  3. сприяння задоволенню національно-культурних, освітніх потреб, розвитку етнічної самобутності корінних народів та національних меншин, що проживають на тимчасово окупованій території України.

Службу очолює Голова, який призначається на посаду і звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України.

Служба є юридичною особою публічного права.

Гранична штатна чисельність Служби — 35 державних службовців[6].

Голови Служби

ПІБ Початок повноважень Закінчення повноважень
1 Омєр Киримли Аслан Енверович 14 травня 2015[7] 19 серпня 2015[8]
2 Устаєв Наріман Февзійович 20 серпня 2015[9] 20 квітня 2016

Див. також

Примітки

Посилання