Дорожнє (Джанкойський район)

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку
{{#invoke:Mapframe для карток|main}}
селище Дорожнє
адміністративно-територіальна одиниця
{{
  1. invoke:InfoboxImage|InfoboxImage
formatStatements|property=p18[1]|value=}} size = 300px maxsize = 400px sizedefault = 300px alt = title = border = upright = center = yes thumbtime = suppressplaceholder= nocat= }}
Країна Україна Україна
Регіон Автономна Республіка Крим
Район Джанкойський район
Код КОАТУУ: 0121181702
Облікова картка Дорожнє 
Основні дані
Засноване 1892
Населення 22
Поштовий індекс 96169
Телефонний код +380 6564
Географічні дані
Географічні координати Необхідно створити новий шаблон Координати.
Місцева влада
Рада Кіндратівська сільська рада
Адреса ради 96169, АРК, Джанкойський район с. Кіндратове, вул. Леніна, 28
Карта
{{#invoke:Location map|main}}


Доро́жнє (крим. Dorojnoye) — селище в Україні, Джанкойського району Автономної Республіки Крим. Населення становить 22 особи. Орган місцевого самоврядування — Кіндратівська сільська рада.

Географія

Дорожнє — крихітне селище в центрі району, на 9 кілометрі залізничної лінії Джанкой — Феодосія. Найближчі села: Нове Життя за 2,5 км на північ і Кіндратове за 0,8 км на схід, там же найближча залізнична станція — роз'їзд 10 км, висота над рівнем моря — 19 м[1].

Історія

Поселення виникло при будівництві залізничної гілки на Феодосію, як пункт обслуговування дороги, і відносилося до Тотанайської волості Перекопського повіту. В Статистичному довіднику Таврійської губернії 1915 року[2], значиться, як залізнична полуказарма на 9 версті {{#invoke:Footnotes|sfn}}.

У Списку населених пунктів Кримської АРСР за Всесоюзним переписом від 17 грудня 1926 року, записана Будка залізнична на 7 км по лінії Джанкой — Феодосія в складі Німецько-Джанкойської сільради Джанкойського району {{#invoke:Footnotes|sfn}}. Після утворення в 1935 році німецького національного Тельманського району[3] село, разом з сільрадою, включили до його складу. 1 січня 1965 року, указом Президії Верховної Ради УРСР «Про внесення змін до адміністративного районування УРСР — по Кримській області», Дорожнє знову включили до складу Джанкойського району {{#invoke:Footnotes|sfn}}[4]. Час присвоєння Дорожньому назви і статусу селища поки не встановлено.

Примітки

  1. Статистичний довідник Таврійської губернії. Ч.1-я. Статистичний нарис, випуск четвертий Перекопський повіт, 1915 г.