Зелені чоловічки

Материал из Крымологии
Версия от 18:16, 31 октября 2021; Властарь (обсуждение | вклад) (Новая страница: «'''«Зеле́ні чолові́чки»''', у російському медіапросторі переважно «ввічливі люди» (рос. Ве…»)
(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к: навигация, поиск

«Зеле́ні чолові́чки», у російському медіапросторі переважно «ввічливі люди» (рос. Вежливые люди) — інтернет-мем, кліше російської пропаганди для позначення окупаційних військ, які висадилися в Криму без розпізнавальних знаків та жартівливо-іронічна назва російських військових без відзнак на одязі та техніці, які у складі спецпідрозділів проводили таємні, на першому етапі часто небойові операції з захоплення і блокування об'єктів у ході російського вторгнення в Україну у 2014 році.

4 березня 2014 року президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що в Криму діють не війська Російської Федерації, а «загони самооборони», які забрали зброю в українців. Того ж дня у ЗМІ опублікували матеріал з аналізом зброї і техніки «зелених чоловічків» — це були зразки російської зброї.

12 березня 2014 НАТО визнало, що «зелені чоловічки» у Криму є військовослужбовцями Російської Федерації.

17 квітня 2014 року Путін вперше публічно визнав, що в Криму перебували російські військові:

… за спиною сил самооборони Криму звичайно стали наші військовослужбовці. Вони діяли дуже коректно, але рішуче і професійно …

Юридичні оцінки

У 2020 році правозахисники та юристи з Української Гельсінської спілки з прав людини, Представництва Президента Україна в АРК, Прокуратури АРК та Регіонального центру прав людини опублікували спільне дослідження, в якому висвітлювали деякі воєнні злочини, вчинені Російською Федерацією під час інтервенції до Криму. Серед них було згадано й використання «зелених чоловічків» — військових у формі без знаків розрізнення. Юристи оцінили це як заборонений спосіб ведення війни і порушенням норм Міжнародного гуманітарного права. Приєдналася до цих висновків і Харківська правозахисна група.

Див. також

Ватник (сленг)

Тітушки

Колоради

Ввічливі люди (пісня)

ИхтамнетВсе тексты и изображения, опубликованные в проектах Крымологии, включая личные страницы участников, могут использоваться кем угодно, для любых целей, кроме запрещенных законодательством Украины.