Кіровське (Кіровський район)

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку
смт {{safesubst:#invoke:If empty|main}}
COA Kirovske, Kirovskyi, Krym.svg Flag of Kirovskoe (Crimea).svg
Герб Прапор
{{
  1. invoke:InfoboxImage|InfoboxImage
formatStatements|property=p18[1]|value=}} size = 300px maxsize = 400px sizedefault = 300px alt = title = border = upright = center = yes thumbtime = suppressplaceholder= nocat= }}
Країна Україна Україна
Регіон Автономна Республіка Крим
Район/міськрада Кіровський (Іслямтерецький) район, після повернення території Криму під загальну юрисдикцію України — Феодосійський район
Рада Кіровська (Іслямтерецька) селищна рада
Код КАТОТТГ:
Облікова картка Кіровське 
Основні дані
Засноване
Перша згадка 1783
Статус із 16.09.1957 року
Площа 5.99 км²
Населення 7069 (на 2014 рік)[1]
Густота 1180.13 осіб/км²
Поштовий індекс 97300—97305
Телефонний код +380 6555
Географічні координати Необхідно створити новий шаблон Координати.
Висота над рівнем моря 23 м[2]


Відстань
Найближча залізнична станція: Кіровська
До обл. центру:
 - залізницею: 192 км
 - автошляхами: 102 км
Селищна влада
Адреса 97300, смт Кіровське, вул. Р. Люксембург, 28
Голова селищної ради Равич Євген Володимирович
Карта
{{#invoke:Location map|main}}
{{#invoke:Mapframe для карток|main}}

link=commons:Category:{{#property:P373}}?uselang=uk [{{localurl:Commons:Category:{{#property:P373}}}}?uselang=uk Кіровське / Іслям-Терек] у Вікісховищі


Кі́ровське (рос. Кировское) або Ісля́м-Тере́к (крим. İslâm Terek) — містечко в Україні, Кіровському (Іслямтерецькому) районі Автономної Республіки Крим. Районний, адміністративний, господарський і культурний центр Кіровського (Іслямтерецького) району.

Загальні відомості

Розташоване в східній степовій частині Кримського півострова за 102 км від республіканського центру — м. Сімферополя, та за 20 км від автомагістралі Р23 Сімферополь-Феодосія. Через селище проходить залізнична лінія «Джанкой-Керч», на якій розташована станція Кіровська.

Є автостанція, організовано автобусне сполучення з містами Феодосія, Джанкой, Керч, Сімферополь, Севастополь, Херсон і населеними пунктами Кіровського району.

Населення

  • 1926 рік — 376 ос. (268 німців, 60 росіян, 14 українців, 7 кримських татар)
  • 1989 рік — 7642 ос.
  • 2001 рік — 7431 ос.

Історія

Місцевість була заселена ще в II тис. до н. е., про що свідчать розташовані на околицях селища кургани епохи бронзи. Вперше населений пункт Іслам-Терек або Іслам-Дірек (стара назва селища) згадується в 1783 році.

До приєднання Криму до Російської імперії Іслам-Терек входив до складу Ески-кримського кадилика Кефінського (Феодосії) каймаканства. На найкращих землях Терек-Ісламу в 40-х рр. XIX ст. була заснована німецька колонія. Незабаром від неї відокремилося селище, яке одержало назву — Нейдорф.

1935 року Іслам-Терек стає центром новоутвореного Кіровського району. З 1958 р. Кіровське — селище міського типу.

1 березня 2014 року 16 військових вантажівок, вщерть забитих російськими солдатами, в'їхали на територію військового аеродрому поблизу Кіровського. Вантажівки їхали в супроводі 2-3 хаммерів. Новопризначений Голова Ради міністрів АРК Сергій Аксьонов підтвердив інформацію про те, що до охорони важливих об'єктів на території автономії залучено сили Чорноморського флоту Російської Федерації, а також заявив про тимчасове перепідпорядкування силових структур безпосередньо йому та звернувся з проханням допомоги забезпечити мир у регіоні до Володимира Путіна.

Селище внесено до переліку населених пунктів, які потрібно перейменувати згідно із законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»[3].

Економіка

Основу народногосподарського комплексу селища складають промисловість, капітальне будівництво, транспорт, установи культурно-побутового обслуговування.

Промисловість селища представлена такими підприємствами як: ОАТП «Кіровське ремонтно-транспортне підприємство» (машинобудування і металообробка), Хлібокомбінат кіровської райспоживспілки, друкарня, ОАТП «Кіровський комбікормовий завод».

Житлове і культурно-побутове будівництво здійснюють госпрозрахункова ділянка № 17 «Кримагробуд» і ПМК-57 «Кримагробуд-2».

Соціальна сфера

Функціонують 2 середніх загальноосвітніх школи, дошкільна установа, центр дитячої творчості, центральна районна лікарня з поліклінікою, Будинок культури, кінотеатр, центральна районна бібліотека, дитяча бібліотека, музична школа, магазини різної форми власності, 9 колективів художньої самодіяльності, ДЮСШ, готель, відділення Ощадбанку, міжрегіональний притулок республіканського значення для неповнолітніх. Є православний храм, мечеть. Одна з вулиць названа на честь Героя Радянського Союзу І. М. Красносельського, який до війни працював шофером місцевої МТС.

Примітки

  1. Статистичний збірник «Чисельність наявного населення України» на 1 січня 2015 року (PDF, XLS)

Посилання