Опук (мис)

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку
{{#invoke:Mapframe для карток|main}}
Опук
Opuk 1.jpg
Скелі-Кораблі
Країна  Україна Україна
Регіон Ленінський район, Автономна Республіка Крим
Акваторії, що омивають Чорне море
Координати Необхідно створити новий шаблон Координати.

{{#invoke:Location map|main}}

Необхідно створити новий шаблон Координати.

Опук (крим. Opuk, Опук) — мис у Криму, розташований на Чорноморському узбережжі Керченського півострова. Найвищою точкою мису є однойменна гора.

Короткий опис

За чотири кілометри від берега, над морем здіймається група з чотирьох скель — Скелі-кораблі (Єлькою-Кая), що колись з'єднувалися з берегом. Найвища скеля височить над морем більш ніж на 20 метрів.

Висота гори Опук — 183 м. У її береговому схилі є глибокі ніші і гроти. Гора утворена з рифового вапняку.

Природоохоронне значення

Мис та гора Опук, а також прилегла морська акваторія входять до складу Опуцького природного заповідника. Він є місцем гніздування рідкісних птахів, таких як рожевий шпак, сапсан, баклан чубатий, боривітер степовий, журавель степовий.

Аквально-прибережний комплекс мису Опук включено до переліку водно-болотні угіддь України, що охороняються Рамсарською конвенцією.

Військовий полігон

За три кілометри на захід від мису розташовувався полігон військ протиповітряної оборони України та полігон 31-го дослідницького центру Чорноморського флоту Російської Федерації. З останнього в 2001 була запущена ракета, що збила Ту-154 авіакомпанії «Сибір».

Після анексії Криму Росією на мисі Опук у безпосередній близькості від Кояського озера розташувався дальній військовий полігон «Опук» 810-ї бригади морської піхоти РФ. Щороку на ньому відбуваються широкомасштабні військові навчання із залученням авіації, кораблів, танків, це дійство супроводжується вибухами, артилерійськими стрільбами, висадкою повітряних десантів, залпами ракет РСЗВ типу «Град», а також навіть застосуванням хімічних військ. Такі військові навчання ставлять під загрозу безпеку фауни та екосистеми озера в цілому. Доступ туристів до озера фактично регулюється тепер не вимогами екології, а потребами військовиків Росії.

Посилання