Церква святого Димитрія Солунського (Феодосія)

Матеріал з Кримології
Версія від 18:14, 13 листопада 2023, створена Властарь (обговорення | внесок) (Імпортовано 1 версія)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Церква святого Димитрія Солунського (інша назва — святого Стефана) — пам'ятка архітектури XIV століття у Феодосії (комплекс Генуезької фортеці).

Історія

Споруджена у XIV столітті грецькою громадою [1] на території міської цитаделі. Можливо, пізніше належала вірменам. Відреставрована у 19551956 роках.

Опис

Архітектура

Одноабсидна прямокутна у плані базиліка, перекрита коробовим склепінням на підпружних арках. Відрізняється суворою архітектурою, простотою форм і скромними розмірами (7х8 м). Зведена із бутового каменю, ззовні не тинькована. Вхід — із заходу. Портал входу профільовано тесаними камінням, над яким розташована стрільчата ніша. Двосхилий дах вкрито черепицею.

Біля храму знаходяться Вірменський фонтан 1491 року і скеля-пам'ятник відкритому в 19131915 роках лікарем К.Беліловським мінеральному джерелу «Кафа».

Живопис

У інтер'єрі збереглися рештки фресок. У найкращому стані знаходяться розписи вівтарної абсиди:

На західній стіні — фрагменти Страшного Суду. Сьогодні живопис практично втрачений. Частина фресок містить написи грецькою мовою, що дозволило інтерпретувати храм як грецький.

Примітки

Джерела


Шаблон:Church-stub

  1. Через подібність до розташованої неподалік Церкви святого Георгія іноді інтерпретується як вірменська, проте грецькі написи на фресках свідчать на користь греків.