Мекензієві гори

Матеріал з Кримології
Версія від 16:00, 5 грудня 2022, створена Властарь (обговорення | внесок) (Імпортовано 1 версія)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Необхідно створити новий шаблон Otheruses.

Меке́нзієві го́ри — плоска лісиста височина, розчленована балками, у північній частині Севастопольської міськради, початок Внутрішньої гряди Кримських гір. Розташовані за 3,5 км на північ-північний схід від міста Інкерман. Простягаються від с. Любимівки між долинами річок Бельбек і Чорна до адміністративного кордону Севастополя з Бахчисарайським районом, який проходить приблизно по меридіану с. Фронтового.

Висоти підвищуються з заходу на схід від 100 до 400 метрів над рівнем моря. Гори вкриті низькорослим лісом, їхні південні схили круті, північні — дещо пологіші. Схили складені білими мергелями.

Мекензієві гори отримали назву від імені командувача ескадрою Чорноморського флоту 1783—1786 років і одного з будівничих майбутнього міста Севастополя контр-адмірала Фоми Мекензі. У середині XVIII ст. шотландець Т. Мекензі поступив на військово-морську службу і згодом зробив блискучу кар'єру. У нагороду за службу Григорій Потьомкін подарував Мекензі ділянку землі під маєток. Хутір, що швидко виріс, природно, всі стали називати «хутір Мекензі», а згодом «хутір Мекензія». Поступово назва місця поширилася на весь гірський масив.[1]

Примітки

  1. Байцар Андрій Любомирович. Географія Криму: навч.-метод. посібник / А. Л. Байцар. — Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2017. — с. 288.

Література

  • Горный Крым. Атлас туриста / ГНПП «Картографія», Укргеодезкартографія ; ред.: Д. И. Тихомиров, Д. В. Исаев, геоинформ. подгот. Е. А. Стахова. — К. : ДНВП «Картографія», 2010. — 112 с.

Джерела