Єврейський національний цвинтар у Севастополі

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шаблон:Цвинтар Єврейський національний цвинтар — пам'ятка історії,на якому поховані представники єврейської національності. Цвинтар знаходиться на території міста Севастополя, на вулиці Пожарова. Заснований у 1856 році, закритий у 1965 році, останнє поховання датується 1971 роком. Поруч із цвинтарем розташований Караїмський національний цвинтар в Севастополі.

Історія[ред. | ред. код]

Єврейське національне кладовище виникло після завершення Кримської війни у 1856 році. Під час Оборони Севастополя повністю знищено старе єврейське кладовище. У 1897 році єврейська громада Севастополя звернулась у міську думу з проханням нового розмежування землі, для розширення кладовища [1].

«

...місце поблизу херсонеської дороги під кладовище в теперішній час майже все зайнято могилами.

Оригінальний текст (рос.)
…место близ херсонесской дороги под кладбище в настоящее время почти все уже занято могилами.[1]
«

Через обставини зайнятості великої частки землі єврейське, караїмське та магометанське кладовища розташувались поруч в Цвинтарній балці північно-західної Рудольфової гори. У 1887 році цвинтар нанесено на генеральний план Севастополя. Найбільшої шкоди та зруйнувань завдав землетрус 12 вересня 1927 року та злива 1 вересня 1928 року. Попри зруйнування Севастополя у німецько-радянському збройному конфлікті Другої світової війни, кладовище прожовувало свою роботу до кінцевого закриття 1 березня 1965 року. Станом на 2015 рік єврейський національний цвинтар знаходиться у занедбаному стані. У центрі кладовища знаходиться будинок-каплиця, яку побудовано та освячено на початку ХХ століття [1].

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Відео-огляд єврейського кладовища Севастополя, 11 грудня 2014

Поховання[ред. | ред. код]

Після досліджень проведених у 1990 році, на кладовищі зафіксовано 1772 могил, що мають ознаки надмогильних споруд, але тільки на 547 з них можна прочитати прізвища похованих. На інших майже 33% поховань позначені тільки могильними горбиками. Збережені надгробки розділені на 10 типів надгробків, епітафії російською, єврейською та двомовні[2], які в свою чергу поділяють на 25 груп. Наприклад: це надгробки у вигляді квітника, встановлені в основному до 1917 року, горизонтальні надгробки у вигляді плити з меморіальною дошкою, з похилим піднесенням, у вигляді стели, піраміди або обеліску, а також у вигляді саркофагу, що відносяться до найбільш стародавніх за типом [1].


Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Найбільш раннє збережене поховання датується 1866 роком [1].
  • Остання поховання датується 1971 роком, при чому цвинтар офіційно закритий у 1965 році [1].
  • Приблизно 7% збережених надгробків відносяться до 1917 року, більшість з яких знищено до Другої світової війни [1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 1,6
  2. Російською та єврейською

Посилання[ред. | ред. код]

Шаблон:Кладовища Севастополя Необхідно створити новий шаблон Портали.