Дженніфер Еністон
Дже́нніфер Лін Е́ністон (, Шаблон:Дн, Шерман-Оукс, Каліфорнія) — американська акторка, продюсерка, режисерка та підприємиця грецького походження. Лауреатка премій Еммі, Золотий глобус, Гільдії кіноакторів США. Виконавиця ролі Рейчел Ґрін у культовому телесеріалі «Друзі» (1994—2004), за яку отримала нагороду «Золотий глобус» та премію «Еммі». У 2007 році доходи Дженніфер Еністон за підрахунками журналу Форбс склали $14 мільйонів. Найбільші гонорари вона отримала за фільми «Розлучення по-американськи» (2006, $8 000 000), «Ходять чутки» (2005, $8 000 000), «А ось і Поллі» (2004, $5 000 000), «Рок-зірка» (2001, $3 000 000) і «Портрет досконалості» (1997, $2 000 000).
Життєпис
Народилася 11 лютого 1969 в родині американського актора грецького походження Джона Еністона (, справжнє ім'я Янніс Анітіос Анастасакіс, Шаблон:IPA2, 24.07.1933 на Криті) та акторки Ненсі Доу (, 22.07.1936—25.05.2016). Прізвище батька можна побачити на весільній табличці у фінальних кадрах сьомого сезону серіалу «Друзі» (в написанні Anastassakis).[1] Дід по матері, Ґордон МакЛін Доу, мав шотландсько-анґлійське походження, а бабуся, Луїза Ґріеко — італійське. Хрещеним батьком Дженіфер став греко-американський актор, найкращий друг батька — Теллі Савалас.
Виросла у Нью-Йорку з двома звідними братами: Джоном Меліком (, старший брат по матері) та Алексом Еністоном (, молодший по батьку). Частину дитинства провела в Греції, більше — в Нью-Йорку, де батько знімався у мильних операх. У 1985 році родина переїхала в Лос-Анджелес.
Закінчила мангетенську Школу Фіорелло Ла Гардіа — середню школу музичного, образотворчого та театрального мистецтва (). Бажання стати акторкою зросло, коли брала участь у бродвейських постановках «З усіх сил» та «Танцюючи на могилі шахової дошки». Одночасно підробляла на тимчасових роботах, кур'єркою та телемаркетологинею.
Еністон зустрічалася з музикантом Адамом Дьюріцем і актором Тейтом Донованом. Її шлюб з Бредом Піттом (одружилася 29 липня 2000, розійшлася 7 січня 2005, офіційно розлучилася 2 жовтня) часто висвітлювала преса. ЗМІ називали причинами розриву роман Пітта з Анджеліною Джолі і заяви Пітта про небажання Еністон мати з ним дітей, що Еністон заперечувала. Відновитися їй допомогли заняття йогою. Після розлучення зустрічалась з актором Вінсом Воном. Потім з Джоном Мейером, разом відвідали церемонію вручення Оскара 2009, в тому ж році розлучилися. На зйомках комедії «Мисливець за головами» завела стосунки з актором Джерардом Батлером. З 2011 року зустрічається з актором Джастіном Теру. 5 серпня 2015 одружилася. У лютому 2018 стало відомо про розрив[2]. У жовтні 2019 року Еністон зверталася до спеціального агентства пошуків особистого щастя: за $750 тис. їй організували побачення з бізнесменом, але стосунки не мали продовження.[3] На початку листопада 2019 року стало відомо про стосунки з режисером Віллом Спеком, з яким познайомилася 2016 року на зйомках «Новорічного корпоратива».[3]
Практикує трансцендентальну медитацію.[4]
Кар'єра
Еністон брала участь у радіошоу Говарда Стерна наприкінці 1980-х — початку 1990-х. Вона переїхала в Голлівуд і в 1990 році виконала першу телевізійну роль у серіалі «Molloy», а також роль у телефільмі «Табір Кукамонга». Крім того, працювала в серіалах «Ferris Bueller» (1990), «The Edge» (1992) і «Muddling Through» (1994), а також з'являлася як запрошена акторка в телесеріалах «Квантовий стрибок», «Голова Германа» і «Закон Берка». Після низки скасованих серіалів, а також роботи в розкритикваному фільмі жахів «Лепрекон», Еністон серйозно замислювалася про завершення кар'єри акторки.
Однак змінила плани, прийшовши на кастинг серіалу «Друзі», який стартував на NBC в 1994 році. Продюсери шоу спочатку хотіли взяти на роль Рейчел Ґрін акторку Кортні Кокс, але Кокс сказала, що бачить себе в ролі Моніки Геллер. Після появи Еністон на знімальному майданчику всім стало ясно, що вона ідеально втілить Рейчел Ґрін. Цю персонажку вона грала протягом усього серіалу з 1994 по 2004 роки. Серіал став дуже успішним, і Еністон, поряд з іншими провідними акторами, здобула популярність у телеавдиторії. Її зачіску копіювали жінки всього світу. В останніх трьох сезонах «Друзів» Еністон отримувала платню в один мільйон доларів за серію. За роботу у шоу була п'ятиразовою номінанткою «Еммі» (і одноразовою лауреаткою) в номінації «Найкраща жіноча роль у комедійному серіалі».
Еністон знімалася в кількох фільмах-виставах, включаючи культовий хіт «Офісний простір». Вона отримала дуже гарні відгуки критики за роль у фільмі «Хороша дівчинка» (2002). Наприкінці 2005 року виконала головні ролі у фільмах «Ціна зради» і «Ходять чутки», які мали непогані касові збори, принісши понад 30 мільйонів доларів кожен.
В 2006 затверджена на кілька великих ролей, включаючи романтичну комедію «Розлучення по-американськи». В кінці року спродюсувала фільм «Дружина сенатора», в якому також зіграла Розалін.
Найуспішнішим фільмом Еністон є «Брюс всемогутній», що вийшов у 2003 році (касові збори 243 мільйони доларів у США), у якому вона втілила подругу головного героя. Також досить успішний був фільм «А ось і Поллі».
У 2016 році журнал People віддав перемогу Дженніфер Еністон у щорічній номінації «Найкрасивіша жінка світу».[5]
Активізм
8 березня 2022 року Еністон в Інстаграм підтримала українських жінок[6] — солдаток, матерів, організаторок, волонтерок, які героїчно протистоять російському вторгненню[7][8]. Вона наголосила, що українки — неймовірні, і цілий світ їх підтримує. Акторка також заохотила свою аудиторію підтримати Україну та українських жінок грошовими переказами ряду організацій. Серед них фонд "Повернись живим", "Americares " та "World Central Kitchen ". Пост в Інстаграм набрав майже два мільйони лайків.
Фільмографія
Акторка
Шаблон:УФільміВерх Шаблон:УФільмі Шаблон:УтФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УГрі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УмФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УтФільмі Шаблон:УкФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УкФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УмФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УдФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільміНиз
Режисерка, продюсерка
Шаблон:УФільміВерх Шаблон:УкФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УдФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УтФільмі Шаблон:УтФільмі Шаблон:УкФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільміНиз
Нагороди та номінації
Список нагород і номінацій Дженніфер Еністон
Примітки
Посилання
- Шаблон:Kino-teatr персона
- Дженніфер Еністон на www.nndb.com — своєрідному інтернетівському «Who's Who»
- Дженніфер Еністон на friends-online.pp.ua
Шаблон:Друзі (серіал) Шаблон:Премія «Золотий глобус» за найкращу жіночу роль у телесеріалі — комедія або мюзикл Шаблон:USA-actor-stub
- ↑ Посилання доступне в режимі редагування
- ↑
- ↑ 3,0 3,1 Посилання доступне в режимі редагування
- ↑ Посилання доступне в режимі редагування
- ↑ Посилання доступне в режимі редагування
- ↑ Посилання доступне в режимі редагування
- ↑ Посилання доступне в режимі редагування
- ↑ Посилання доступне в режимі редагування
- Уродженці Каліфорнії
- Греки США
- Американські телеакторки
- Американські кіноакторки
- Американські театральні акторки
- Американські кінопродюсерки
- Друзі (серіал)
- Православні
- Лауреати премії GLAAD Media Awards
- Лауреати премії «Еммі»
- Лауреати премії Гільдії кіноакторів США
- Лауреати премії «Золотий глобус»
- Голлівудська алея слави
- Підприємці США XXI століття
- Діячі американської культури, що підтримали Україну
- Діячки культури, що підтримали Україну
- Підприємниці за країною