Донюшкін Юрій Олексійович

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Юрій Олексійович Донюшкін ( 27 січня 1976, Сімферополь, УРСР) — український футболіст, захисник.

Життєпис

Вихованець сімферопольської «Таврії», де його тренерами були Володимир Туховський і Леонід Чернов[1][2].

Його першою професіональною командою став сакський «Фрунзенець», який виступав у Перехідний лізі України. У сезоні 1993/94 років «Фрунзенець» став другим і вийшов у Другу лігу України. У новому сезоні клуб змінив назву і став називатися «Динамо». Перший сезон у Другій лізі завершився для сакської команди вдало, команда посіла четверте місце. Всього за «Динамо» грав протягом двох з половиною років і провів у її складі понад п'ятдесят матчів.

Взимку 1996 року підписав контракт з сімферопольською «Таврією». У чемпіонаті України дебютував 28 березня 1996 року в домашній грі проти донецького «Шахтаря» (1:3). У «Таврії» Донюшкін став гравцем основного складу. У матчі 12 жовтня 1997 року проти полтавської «Ворскли» Юрій отримав травму коліна, після чого не грав більш ніж півроку[3]. Влітку 2000 року футболістом цікавилися російські клуби «Чорноморець» та «Уралан»[4][5]. Сезон 2000/01 років сімферопольці завершили на сьомому місці і отримали право виступати в Кубку Інтертото. У другому раунді «Таврія» обіграла болгарський «Спартак» з Варни, а потім поступилася французькому «Парі Сен-Жермен». Донюшкін взяв участь у всіх чотирьох матчах єврокубків.

Всього за «Таврію» грав протягом дев'яти сезонів і провів у її складі понад сто п'ятдесят матчів в чемпіонаті. У 2013 році журналіст Гаррінальд Немировський включив його до символічної збірної «Таврії» п'ятого десятиліття існування клубу[6].

Взимку 2004 року Донюшкін був відданий в оренду в друголіговий «Севастополь»[7]. Влітку 2004 року побував на перегляді в ужгородському «Закарпатті»[8], але в підсумку підписав контракт з азербайджанським клубом «Туран» з Товуза. У грі проти «Карвана» Юрій травмував ніс[9]. Всього за «Туран» провів дванадцять матчів в чемпіонаті за півроку. Взимку 2005 року був відправлений в оренду в сумський «Спартак», який виступав у Першій лізі України[10].

Влітку 2005 року підписав контракт з новачком Першої ліги України — молодіжненською «Кримтеплицею»[11]. У команді провів півроку і не був гравцем основного складу[12]. У листопаді 2005 року він був виставлений на трансфер[13]. У сезоні 2006/07 років став гравцем армянського «Титану» й разом з командою став бронзовим призером другої ліги, однак гравцем основи не став. Взимку 2008 року приєднався до іншої кримській команді, «Фенікс-Іллічовець» з Калініно[14]. За калінінців грав протягом року і в більш ніж двадцяти матчах.

У грудні 2009 року в складі команди «Скворцово» став переможцем Кубка Кримтеплиці з міні-футболу[15]. Взимку 2010 року було на перегляді в клубі «Форос» з чемпіонату Криму й взяв участь у Кубку Кримтеплиці[16][17]. Надалі став виступати за «Гвардієць» з Гвардійського. Сезон 2010 року в чемпіонаті Криму завершився для «гвардійців» срібними медалями[18]. У листопаді 2010 року разом з командою став переможцем Кубка мера Сімферополя[19]. Рік по тому «Гвардієць» вперше з кримських команд дійшов до фіналу аматорського Кубка України і поступився в двоматчевому протистоянні «Бучі» з Київської області[20].

У 2013 році став працювати масажистом в сімферопольській «Таврії». У травні 2014 року взяв участь в турнірі «Дружба і перемоги» в складі ветеранів «Таврії». З 2014 року працює масажистом у фейковому клубі ТСК, який було створено окупаційною владою Криму та її колаборантами.

Примітки

Посилання

  1. Посилання доступне в режимі редагування
  2. Посилання доступне в режимі редагування
  3. Посилання доступне в режимі редагування
  4. ЗА 240 ХВИЛИН ДО ПІВНОЧІ
  5. Посилання доступне в режимі редагування
  6. Посилання доступне в режимі редагування
  7. Посилання доступне в режимі редагування
  8. Посилання доступне в режимі редагування
  9. Посилання доступне в режимі редагування
  10. Посилання доступне в режимі редагування
  11. Посилання доступне в режимі редагування
  12. Посилання доступне в режимі редагування
  13. Посилання доступне в режимі редагування
  14. Посилання доступне в режимі редагування
  15. Посилання доступне в режимі редагування
  16. Посилання доступне в режимі редагування
  17. Посилання доступне в режимі редагування
  18. Посилання доступне в режимі редагування
  19. Посилання доступне в режимі редагування
  20. Посилання доступне в режимі редагування