Кріс Джеріко

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шаблон:Особа Кріс Джеріко (); справжнє ім'я Крістофер Кіт Ірвайн (); народився 9 листопада 1970 року — американський/канадський актор, письменник, радіоведучий, рок-музикант і професійний реслер. Він є першим в історії Беззаперечним чемпіоном WWE, а також дев'ятиразовим Інтерконтинентальним чемпіоном.

Випускник легендарного «Підземелля Хартів», Ірвайн проводив свої перші виступи в Канаді, Мексиці і Японії. Кріс продовжив свою кар'єру в США, в таких відомих промоушенах, як World Championship Wrestling (WCW) и Extreme Championship Wrestling (ECW). Він єдиний за 44 роки існування WWE реслер, який мав 6 різних титулів.[1]

Батько Кріса, Тед Ірвайн () — в минулому хокеїст, який грав у Національній хокейній лізі. Сам Кріс є віруючим християнином. Сценічний псевдонім «Джеріко» Кріс собі вибрав, будучи натхненним історією древнього міста Єрихона. Також є учасником популярної американської рок-групи Fozzy.

4 січня 2010 року відбувся дуже важливий для нього матч (Кріс Джеріко і Біг Шоу vs. Шон Майклз і Тріпл Ейч). Кріс програв той матч, і повинен був покинути RAW назавжди. Але на Elimination Chamber Кріс Джеріко виграв титул чемпіона світу в Андертейкера з допомоги Шона Майклза. На Реслманія XXVI бився с Эджем за титул чемпіона світу у тяжкій вазі, виграв матч і захистив свій титул. Проте зовсім скоро, на черговому випуску SmackDown, на Кріса напав переможець битви з драбинами «Гроші в банку» Джек Сваггер, який скористався контрактом «Гроші в банку», без труднощів переміг травмованого Джеріко і став новим чемпіоном світу в тяжкій вазі. Згодом Джеріко був переведений на RAW, де був задіяний у сюжеті про вторгнення групи Нексус, яка була очолювана Вейдом Барреттом. Кріс ввійшов у склад «Команди WWE», яка перемогла Нексус на PPV SummerSlam. Потім Кріс заявив, що покине WWE, якщо не стане чемпіоном на PPV Night of Champions. Це йому не вдалось, і 27 вересня на RAW Jericho отримав травму, після якої покинув шоу. Найближчий час Джеріко проведе в турах з групою Fozzy. Зимою 2011 року у WWE почали з'являтися таємничі промо «It Begins». Більшість схиляється до того, що річ іде про Джеріко, що він власне категорично заперечує. Відповідь буде отримана 2 січня 2012 року.

2 січня Кріс Джеріко повернувся на арену RAW, пробув на ринзі 13 хвилин, і не промовивши ні слова пішов. Офіційно був добавлений у ростер RAW. На RAW 16 січня Джеріко мав брати участь у матчі, але він просто пішов з рингу. Перед Королівською битвою 2012 таки промовив слова, згідно з якими саме він переможе на даному супершоу. На Королівській битві 2012 року, залишившись на ринзі один на один із Шеймусом, був ним вибитим. Перед Реслманією XXVIII зав'язав ф'юд із Сі Ем Панком, який завершився боєм на цьому супершоу. Переміг Панк.

Громадянська діяльність

У 2022 році, після повномасштабного вторгнення Росії на територію України, висловив у своєму пості в Instagram підтримку українському народу українською мовою, додавши, що його дідусь та бабуся емігрували з України[2].

Титули і нагороди

Кріс Джеріко за інтерконтинентального чемпіонства

1 Шаблон:Note Попри те, що використовувались ініціали NWA, Consejo Mundial de Lucha Libre більше не входило в National Wrestling Alliance. В результаті NWA не визнає це чемпіонство.
2 Шаблон:Note Два титули було виграно під час чи зразу після The Invasion. Два титули були об'єднані і Джеріко став першим в історії Об'єднаним чемпіоном WWE.[21]
3 Шаблон:Note Джеріко володів титулом разом з Чайною під час свого другого чемпіонства.
4 Шаблон:Note Після того, як Эдж травмувався, Джеріко вибрав своїм партнером по команді Біг Шоу як заміну, таким чином зміни чемпіонства не відбувалося.
5 Шаблон:Note Чемпіонство Джеріко проходило під час об'єднання титулів чемпіона WWE і чемпіона світу в тяжкій вазі WCW, таким чином він став першим в історії беззаперечним чемпіоном WWF.

Примітки

Посилання

Шаблон:Чемпіони WWE Шаблон:Чемпіони світу у тяжкій вазі WWE


Шаблон:Wrestler-stub

  1. Посилання доступне в режимі редагування
  2. Посилання доступне в режимі редагування
  3. 3,0 3,1 3,2 Посилання доступне в режимі редагування
  4. Посилання доступне в режимі редагування
  5. Посилання доступне в режимі редагування
  6. 6,0 6,1 Шаблон:Cite journal
  7. Посилання доступне в режимі редагування
  8. Посилання доступне в режимі редагування
  9. Посилання доступне в режимі редагування
  10. Посилання доступне в режимі редагування
  11. Посилання доступне в режимі редагування
  12. Посилання доступне в режимі редагування
  13. Посилання доступне в режимі редагування
  14. Посилання доступне в режимі редагування
  15. Посилання доступне в режимі редагування
  16. Посилання доступне в режимі редагування
  17. Посилання доступне в режимі редагування
  18. Посилання доступне в режимі редагування
  19. Посилання доступне в режимі редагування
  20. Посилання доступне в режимі редагування
  21. Посилання доступне в режимі редагування