Місто Севастополь (монета)

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шаблон:Монета «Мі́сто Севасто́поль» — пам'ятна монета номіналом 5 гривень, випущена Національним банком України, присвячена місту зі спеціальним статусом, місту-герою, розташованому у південно-західній частині Кримського півострова, навколо унікальної Севастопольської бухти. Місто має давню історію, що сягає корінням глибин античної цивілізації, свідками якої є руїни Херсонеса Таврійського — античного і візантійського міста. Святиня українського православ'я — місце хрещення київського князя Володимира, за однією з версій, також знаходиться на території нинішнього Херсонеса (місто Корсунь за давньоруськими джерелами). У 2014 році Автономну Республіку Крим і місто Севастополь було підступно окуповано Російською Федерацією. Насильницька анексія Криму не визнається Українською державою і міжнародною спільнотою, які вважають півострів тимчасово окупованою територією.

Монету введено в обіг 26 грудня 2018 року. Вона належить до серії «Області України».

Опис монети та характеристики

Номінал грн. Метал Маса, г Діаметр, мм Якість
виготовлення
Гурт Тираж, штук
5 нікелевий сплав, нордик 9,4 28,0 спеціальний анциркулейтед секторальне рифлення 45 000

Аверс

На аверсі монети розміщено: написи півколом «УКРАЇНА» (угорі), «П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ» (унизу), у центрі — малий Державний Герб України, під яким — рік карбування монети «2018»; праворуч — логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

Реверс

На реверсі монети розміщено: угорі напис «СЕВАСТОПОЛЬ»; композицію, що символізує місто: вітрильне судно (угорі), під яким — один із символів міста — міст, побудований на початку ХХ ст., якірний хрест, корабельна гармата і піраміда з ядер (ліворуч), над якою — колони Херсонеса; унизу — декоративні елементи у вигляді виноградних грон та листя.

Автори

Вартість монети

Під час введення монети в обіг 2018 року Національний банк України реалізовував монету через свої філії за ціною 44 гривні.

Фактична приблизна вартість[1] монети, з роками змінювалася так:

Рік 2019 2020 2021
Ціна, грн. 100 95 100

Див. також

Примітки

Посилання

Шаблон:Серія Області України